google-site-verification: googled29584db656b4560.html Podróże astralne - wystawa w Galerii ZPAP Łódź
Please reload

Ostatnie posty

ODBITKI PRAWDY - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

April 19, 2017

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Podróże astralne - wystawa w Galerii ZPAP Łódź

January 10, 2018

Wystawa zbiorowa "Podróże Astralne" stała się wydarzeniem godnym rozpoczęcia roku artystycznego w galerii ZPAP O/Ł. Odznaczała się wielką różnorodnością podejścia do tematu, były to estetyczne podróże w czasie i przestrzeni.

Tytuł wystawy „Podróże Astralne"  odnosi się także do istoty aktu twórczego, który zawsze posiada metafizyczne tło - odwołuje się do innego wymiaru świata nieograniczonej wyobraźni, percepcji i wrażliwości. Artysta zawsze przecież pragnie doznawać tego niezwykłego stanu zwanego potocznie "natchnieniem", uwrażliwić swoje zmysły tak aby zobaczyć więcej , aby zrozumieć istotę świata.

 

Na wystawie pokazałam trzy prace z cyklu "Pływy"... Pamięć posługuje się obrazami, które przypływają i odpływają z naszej świadomości niczym fale morskich pływów, za każdym razem użyźniając nasze wspomnienia. Nie ma na ten temat wiarygodnych badań, ale możliwe, że obrót Ziemi powodujący zmiany siły przyciągania Księżyca i Słońca wpływa również na siłę naszych wspomnień. Wraz z mijającym czasem kolejna przezroczysta lub półprzezroczysta warstwa reminiscencji, zmienia ton lub barwę niższych pokładów pamięci.

Share on Facebook
Share on Twitter