google-site-verification: googled29584db656b4560.html Podróże astralne - wystawa w Galerii ZPAP Łódź
  • Instagram Ikona społeczna
  • Ikona Social Google+
  • facebook-square

© 2018 by Joanna Hrk. Proudly created with Wix.com.

Kontakt:  +48 605 225 218, hrkj@o2.pl, Łódź

Please reload

Ostatnie posty

ODBITKI PRAWDY - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

April 19, 2017

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Podróże astralne - wystawa w Galerii ZPAP Łódź

January 10, 2018

Wystawa zbiorowa "Podróże Astralne" stała się wydarzeniem godnym rozpoczęcia roku artystycznego w galerii ZPAP O/Ł. Odznaczała się wielką różnorodnością podejścia do tematu, były to estetyczne podróże w czasie i przestrzeni.

Tytuł wystawy „Podróże Astralne"  odnosi się także do istoty aktu twórczego, który zawsze posiada metafizyczne tło - odwołuje się do innego wymiaru świata nieograniczonej wyobraźni, percepcji i wrażliwości. Artysta zawsze przecież pragnie doznawać tego niezwykłego stanu zwanego potocznie "natchnieniem", uwrażliwić swoje zmysły tak aby zobaczyć więcej , aby zrozumieć istotę świata.

 

Na wystawie pokazałam trzy prace z cyklu "Pływy"... Pamięć posługuje się obrazami, które przypływają i odpływają z naszej świadomości niczym fale morskich pływów, za każdym razem użyźniając nasze wspomnienia. Nie ma na ten temat wiarygodnych badań, ale możliwe, że obrót Ziemi powodujący zmiany siły przyciągania Księżyca i Słońca wpływa również na siłę naszych wspomnień. Wraz z mijającym czasem kolejna przezroczysta lub półprzezroczysta warstwa reminiscencji, zmienia ton lub barwę niższych pokładów pamięci.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów