top of page
Szukaj
  • Niemruczek

Podróże astralne - wystawa w Galerii ZPAP Łódź


Wystawa zbiorowa "Podróże Astralne" stała się wydarzeniem godnym rozpoczęcia roku artystycznego w galerii ZPAP O/Ł. Odznaczała się wielką różnorodnością podejścia do tematu, były to estetyczne podróże w czasie i przestrzeni.

Tytuł wystawy „Podróże Astralne" odnosi się także do istoty aktu twórczego, który zawsze posiada metafizyczne tło - odwołuje się do innego wymiaru świata nieograniczonej wyobraźni, percepcji i wrażliwości. Artysta zawsze przecież pragnie doznawać tego niezwykłego stanu zwanego potocznie "natchnieniem", uwrażliwić swoje zmysły tak aby zobaczyć więcej , aby zrozumieć istotę świata.

Na wystawie pokazałam trzy prace z cyklu "Pływy"... Pamięć posługuje się obrazami, które przypływają i odpływają z naszej świadomości niczym fale morskich pływów, za każdym razem użyźniając nasze wspomnienia. Nie ma na ten temat wiarygodnych badań, ale możliwe, że obrót Ziemi powodujący zmiany siły przyciągania Księżyca i Słońca wpływa również na siłę naszych wspomnień. Wraz z mijającym czasem kolejna przezroczysta lub półprzezroczysta warstwa reminiscencji, zmienia ton lub barwę niższych pokładów pamięci.

#malarstwo #ZPAPŁÓDX #wystawawgaleriiZPAP #podróżeastralne

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page